Om oss

Om oss

Grundades 2007


Weda Installation Service AB grundades 2007. Företagets ledning samt personal har en lång erfarenhet inom luftbehandling och dess olika områden. Vi är ett mindre familjeföretag där far och son är delägare och ytterliga en son är anställd som projektledare. Vår affärsidé är att hjälpa både stora som små kunder, kunna erbjuda en helhetslösning samt via vår jourverksamhet alltid finnas tillgängliga.

Vi är idag 13st i vårt team och vi jobbar med allt från nyinstallationer, underhållsservice, injusteringsarbeten, OVK och vi har även ett plåtslageri för tillverkning i galvad plåt.




Vi hjälper till från start till mål

 

För att du som kund ska slippa jaga flera aktörer till samma projekt kan vi hjälpa dig från start till mål med ditt ventilationsprojekt, stort som litet. 



 

 


             

        Weda Installation Service AB


  • Nyinstallation
  • Ombyggnationer
  • Underhållsservice
  • Plåtslageri
  • Lagerbyte 
  • Snickeriarbeten
  • Projektering


             

              Underentreprenörer 


  • Injusteringsarbeten
  • OVK
  • Isolering
  • Balansering
  • Ritningar

Personal

Jani Heino

Delägare/Projektledare 


jani@wedaservice.se

070-747 27 10

Riki Heino

Servicemontör 


riki@wedaservice.se



Douglas Westerberg

Ventilationsmontör 


douglas@wedaservice.se

076- 209 80 33


Jukka Heino

Delägare/administration 


Jukka@wedaservice.se 

070-796 25 30



Tommi Pekkala

Ledande montör vent

Servicemontör 


tommi@wedaservice.se

072-834 27 73




Juha Taipale

Ventilationsmontör


juha@wedaservice.se



Andrzej Frontzcak

Snickare



072- 903 43 21


Niklas Boholm 

Plåtslagare


order@wedaservice.se



Johan Svensson

Ventilationsmontör


Johan@wedaservice.se

070-204 41 15


Weda Installation Service AB


          

Följ oss på Facebook

Kontakt information

Södertäljevägen 18

      155 32 Nykvarn 

Jukka Saunamäki

Ventilationsmontör





Fredrik Nordengren

Ventilationsmontör 


Fredrik@wedaservice.se

070-795 81 57